Neden İnstagram Tercih Ediliyor ?

Neden İnstagram Tercih Ediliyor ?

Neden İnstagram  Tercih Ediliyor?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelen İnstagram , diğer Facebook ve Twitter gibi alanın devlerine rağmen başarısını kanıtlamakta zorlanmadı. Sosyal medya alında ki bu iki dev platforma rağmen tutunarak başarılı olmasının altında elbette kendine has yeni tarzı yatıyor.

Kısa zamanda ünlüleri ve ticari kuruluşları kendisine çekmeyi başlayan İnstagram , elbette bu çekiciliğini kısa sürede yükselen kullanıcı sayısına borçluydu. Kullanıcı sayısında ki bu muazzam artışın sırrı da elbette biraz önce bahsettiğimiz gibi kendine has yeni bir tarzla çalışmasıydı.

İnstagram  insanların, fotoğraf ve video paylaşım imkânı sağlamasıyla diğer sosyal medya devlerinden farklılaşmayı başardı. Aslında diğer sosyal medya platformlarında da bu imkân var. Fakat İnstagram  farklı bir ihtiyaca cevap vermeyi başardı. O da “sadece fotoğraflar ve videolarla kullanıcının dünyasını sosyal medyaya yansıtma ihtiyacına” cevap vermesi özelliğiyle oldu. Bu ince çizgiyi yakalayan İnstagram  başarısıyla da kısa sürede kendini kanıtlamayı başardı ve bu alanda ki önderliğini kanıtladı.

İnstagram  görsellerle kullanıcının kendini sosyal medyaya yansıtmasını hedefleyen çalışmalarda sürekli çalıştı. Böylelikle ilk başta her ne kadar “link paylaşılamayan, başkasının içeriğini paylaşamayan, bilgisayardan fonksiyonları kullanılamayan” gibi sayısız özelliği de eleştiri konusu oldu. Ancak bu eleştirildiği konulara İnstagram  sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam etti. Devam ettikçe ilerdi ve bugün milyonlarca insan sadece ülkemizde bu sosyal medya platformunu tercih ediyor. Ancak eleştirilen bu noktalar aslında İnstagram ’ı özel kılan asıl unsurların parçalarıydı. Ve çekicilikte tam burada yatıyor. İnstagram  adeta bu duruşuyla, “biz kullanıcımızı fotoğraf ve videolarla en özgün ve gerçekçi şekilde yansıtacağız” mesajı vermiş oldu.

Kullanıcılar İnstagram ’ı niçin Tercih Ediyor?

İnstagram  kullanıcılarının kendilerine bu soruyu yönelttiğimizde çok farklı cevaplar da alsak, ortak kanı fotoğraf ve videolarla hayatlarını sosyal medyaya aktarmaktan duydukları mutluluğu işaret ediyorlar. Elbette paylaşmak kadar, İnstagram  arkadaşlarını fotoğraf ve videolarla takip etmekte madalyonun diğer güzel yüzünü oluşturuyor.

İnstagram  hesabını bireysel kullanıcıların yanı sıra bir de kuruluşlar açıyor. Böylelikle İnstagram  kullanıcıları arasında çeşitli kar amacı olmayan veya ticari olan kuruluşlarda yer alıyor. Bu durum da İnstagram ’ın etkinliğini artıran faktörler arasındadır. Öyle ki, bu kuruluşlar faaliyetlerini İnstagram  üzerinden tanıtma imkanı buluyor.

Öte yandan ünlü isimlerinde aktif olarak kullanmasının kuruluşların sayfalarından daha fazla İnstagram  etkinliğine katkı sağladığını söylemek mümkündür. Gerek ünlüleri rol model alanlar gerekse onların hayatlarını yakından takip etmek isteyenlerde İnstagram ’dan diğer sosyal medya kanallarından daha fazla yararlanabiliyor. Ünlülerin İnstagram ’da ki etkinliğin artmasında ki etkisini görmek için “Keşfet” alanında ki paylaşımlarda ünlülerin oranına bakmak yeterli olur kanaatindeyim.

Nasıl Etkin Bir İnstagram  Kullanıcısı Olurum?

Elbette sizlerde İnstagram ’ın bu renkli ve bol fotoğraflı kullanıcıları arasında yer almak istiyorsanız veya etkinliğinizi artırmak istiyorsanız ne yapabilirsiniz, birazda bundan bahsedelim. Elbette öncelikle irtibat halinde olduğunuz çevrenizde ki insanları takip etmekle bu işe başlamanız gerekir.

Takipçisi olduğunuz diğer kullanıcılardan birçoğu sizi de merak edip veya yakınlık duyup takip etmeye başlayacaktır. Buda paylaştığınız fotoğraf ve videoları daha çok arkadaşınıza ulaştırmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde etkin olarak kullanabiliyor ve paylaşımlarla birçok insana hitap etmiş oluyorsunuz.

Bu doğal yöntemle oluşan takipçi sayısı ve paylaşımlarımın beğenisi benim veya kuruluşumuz için yeterli değil diyorsanız, sizlere de elbette bir yol göstereceğiz. instagram  takipçi hilesi ve instagram  beğeni hilesi kullanarak sizde tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı kişiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

2017-05-01 11:20:16

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Gizlilik Politikamız

Gizlilik Politikamız

Gizlilik Şartnamelerimizi Okuyunuz instamoda.org’a kayıtlı müşterilerimize ait isim, yaş, adres, e-posta, telefon numarası vb. kayıt sırasında girilen hiçbir bilgiyi web sitesinde yayınlamaz.

Doğal Yollardan instagram Takipçi Sayısını Arttırma

Doğal Yollardan instagram Takipçi Sayısını Arttırma

Sosyal ağlarla haşir neşir olan herkes için en büyük başarı daha fazla kişinin takip ettiği güçlü instagram hesaplarına sahip olmaktır. İnstagram’da takipçi nasıl kasılır? Konusunda

instagram Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

instagram Hesabınız Çalınırsa Ne Yapmalısınız?

Son zamanlarda bir çok instagram kullanıcısı hesaplarının güvenliğinden tereddüt ediyor. instagram da bir kaç güvenlik adımını izlersek hesabımızı çaldırmadan güven içinde ullanabilirsiniz.

-->